Yura animés,mangás oldala

Az oldal leginkább animékkel,mangákkal és Japánnal foglalkozik,kukkants be bátran,itt sok érdekességet találsz :)

                               Idézetek innen-onnan

 

“Ha kicsi a helyed, kölcsönözz látványt a szomszédságból.” (keleti mondás)

„Ami jön, fogadjátok, ami megy, engedjétek! Ennyi az egész.” (zen bölcsesség

 

A kialakult betegséget kezelni olyan, mintha az ember akkor kezdene forrást építeni, amikor már megszomjazott.” (kínai szólás)

“Az összetűzés mindig a második szóval kezdődik.” (japán közmondás)

“Ezer évnyi hírnév múlhat egy órányi viselkedésen.” (japán közmondás)

“Ha azt akarod, hogy gyerekeidnek nyugodt életük legyen, hagyd őket egy kicsit éhezni és fázni.” (kínai bölcsesség)

“Igaz, az ember nem felel felbukkanó vágyaiért, gondolataiért. Olyanok ezek, mint egy átsuhanó madárraj a ház felett. De ha a madarak fészket is vernek az eresz alatt, ott élnek, szaporodnak, azért már az ember is felel. Mert beleegyezett.” (kínai bölcsesség)

“Akkor szeress, amikor legkevésbé érdemlem. Mert akkor van rá nagy szükségem.” (kínai közmondás) “

Hasonlítsd össze magad a jobbal és elégedetlen vagy, de hasonlítsd össze magad a legrosszabbal és máris több vagy az elégnél.” (kínai közmondás

“Abban nincs semmi csodálatos, ha valaki másnál kiválóbbak vagyunk. Igazi csoda a korábbi önmagunkhoz képesti kiválóbbságban mutatkozik meg.”
(hindu közmondás)

“Mindig az az erősebb, aki nem tombol, hanem mosolyog.” (japán közmondás)

A lélek sugárzása
Széppé varázsolja az embert.
Az ember szépsége
Összhangot termet a házban.
Az otthon összhangja
Rendet teremt a hazában.
S ha az országban rend honol
Béke köszönt a világra.”
(kínai közmondás)

Az az igazi tanítás, ami megérinti az életet!” (kínai szólás

 

 

„A versek tanítják meg a kínaiakat arra, hogy gyönyörködjenek az esőcseppek kopogásában, a banánfalevelein vagy a kéményből felszálló füstben, amint elkeveredik a domboldalon megülő alkonyi párával, hogy óvják az ösvény mellett virágzó fehér liliomot, és hogy a kakukkszóban meghallják az utazó panaszát, akinek már hiányzik otthon maradt édesanyja. A költészet tanítja meg őket arra is, hogy együtt érezzenek a teát vagy eperlevelet szüretelő szegény lányokkal, a cserbenhagyott szeretővel, vagy az anyával, akinek a fia messze földön katonáskodik, meg az egyszerű emberekkel, akiknek az életét tönkreteszi a háború. De a versek mindenekelőtt arra tanítják a kínaiakat, hogy panteisztikus egységben éljenek a természettel, hogy együtt ébredjenek és együtt örüljenek a tavasszal, hogy nyáron, miközben elbóbiskolva ülnek a kertben, hallják az idő szárnycsapását a tücsökciripelésben, hogy ősszel együtt szomorkodjanak a hulló levelekkel, és hogy télen verssorokat fedezzenek fel a hóban”.

Lin Yutang – Mi, kínaiak

 

„Szeretnék néhány őszinte barátot. Amolyan magától értetődő barátot. Olyan barátot, akivel szemben nem kell udvariaskodnom és aki elmondja nekem minden bánatát, a régit és az újat egyaránt. Olyan barátot, aki nem csak Aristophanest tudja szükség esetén idézni, hanem néhány kedves malac viccet is. Olyan barátot, aki elfogulatlan könnyedséggel tud filozófiáról és pimaszságról beszélni. Olyan barátot, akinek megvannak az őszinte bogarai és a véleménye az emberekről, aki kereken elmondja, ami a szívét nyomja, de engem is tisztelettel végighallgat.”

Lin Yutang – Méz és bors

 

„Azok, akik ártanak nekünk, bizonyos értelemben a türelem tanítómesterei”

Őszentsége, a Dalai Láma – Ősi bölcsesség, modern világ

 

Szerintem a nő akkor a legszebb, amikor bölcső fölé hajol; sohasem komolyabb és méltóságosabb, mint amikor kisbabát tart a karjaiban, vagy egy négy-ötesztendős gyermeket vezet kezénél fogva; és sohasem boldogabb, mint amikor ágyban fekszik, s a keblén tartott kisbabával játszik.”

Lin Yutang – Az élet sója

 

 

„Képességekkel rendelkezni s mégis attól kérdezősködni, akinek nincsenek meg a képességei; sokkal rendelkezni s mégis attól kérdezősködni, akinek kevés van belőle; birtokolni dolgokat, s mégis úgy tenni mintha semmink sem volna; tele lenni valamivel s mégis üresnek mutatni magunkat; sértéseket szenvedni s mégsem vitatkozni: régebben volt egy barátom (Jen Jüan) aki éppen így intézte dolgait.”

Konfuciusz – Beszélgetések és mondások

 

 

 Élvezem a zene illatát; mi szükségem van a húrok hangjaira?”

A tao virágai

 

 

„Időt kell adnunk a természetnek, hogy anyánk lehessen. Én megtaláltam a módját, hogy a természet részeként élhessek, a saját időmben. A mai ember folytonosan abban a várakozásban él, hogy holnap valami jobb történi vele, örökös jövő időben, ezért az élet észrevétlenül elmúlik a feje fölött, amelyet amúgy is a kelleténél többet használ. Amikor kezded megismerni önmagad, és fölfedezni a gyökereidet, új élet nyílik meg a számodra.”

C. G. Jung – Beszélgetések és interjúk

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Az élet és a halál kapcsolatban állnak egymással. Akárcsak az In és a Yo (Yin és Yang). Idei tanításomnak ez a tárgya. Ahogy egy mágnes és a vas, az élet és a halál is vonzzák egymást, mindig közelebb kerülnek egymáshoz.

Mihelyt megszületsz, és életet kapsz, a halál máris elkerülhetetlen. Amikor a halál közeleg, ne lepődj meg és ne légy megrendülve. Vedd át az élet ritmusát. Légy egyensúlyban vele. Ez ennek az évnek a témája.

Ezért mondom a tanítványaimnak, nem számít milyen jártasságra tett szert valaki a harcművészetekben, vagy akár a ninjutsuban, ha nem sajátítja el ezt az egyensúlyt, ritmust.

Ez a Kihon Happo alapja! Nem az alakiság. Csak az előírások gyakorlása nem vezet igazi eredményre. Az alakiság állandó ismétlése a gyakorlás gyermeki módja.  Eljön még az idő, amikor éppen a külsőségek lesznek azok, amelyeket megszüntetnél.

Gyakran hallom tanítványaimat vitatkozni bizonyos témáknál, hogy „a helyes forma” vagy „ennek a testtartásnak ilyennek kellene lennie” és hasonlók. Az igazi harc, a valódi küzdelmek, sohasem korrektek. Sem formailag, sem lelkileg. A lényeg azonban nem ez.

Ha úgy gondolod, hogy ellenfeled erős, természetesen elmész valami fegyverért, azután – bumm! Ugye, milyen egyszerű?

Ez a fajta józanész, vagy „nyilvánvaló dolgok” nagyon fontosak. Ez az, amiért a tanítványaimat oktatom:

 

 

Szabadon, gyakorlati módon,

Tanulj magadtól, éld az életet!

 

Jiyu-ni, atarimae-ni

Jibun de narai, jibun de ikiro!

 

 

Habár sok tanítványom van, semmi szükség rájuk. Miért keresnek fel mégis? Mert megtanítom nekik, hogy hogyan tanítsák önmagukat. Ezért jönnek hozzám. Ez egészen más, mint a Ryu-Ha, vagy valami hasonló kimunkálása. Ez a valódi út, amelyet én tanítok.

Sok erős barátom vesz körül, akik különböző országokból érkeztek. Legtöbbjük olyan ember, akinek szülőföldjén háborút kellett túlélnie. Ők valamennyien a valóság. Igazi harcosok. Egy bizonyos fokig megértjük egymást. Takamatsu Sensei-vel végzett tréningem segített megérteni az ilyen típusú embereket. Ez olyan, mintha a saját magunk fajtája lennénk.

A rosszfiúk mindig valami mesterkedésen munkálkodnak. Ők a „nagy ötletek” emberei. Mindig valami csalafintasággal rukkolnak elő. Fontos annak a gondolkodásmódnak a kifejlesztése, amellyel ellent tudunk állni az ilyen embereknek, megtanulni, hogyan értsük meg őket. Az én módszerem az, hogy sohase gondolkozzunk a dolgokról általában. Te ismersz engem, én rendszerint nem gondolkodok egy bizonyos dologról a maga különlegességében. Ez csupán a folyamatosság kérdése. Ez a legjobb módja a tanítványok irányításának. Ez lesz a módszerünk, amikor majd velem gyakorolsz.

Amikor rangos japán tanítványaim hibáznak, eltévelyednek, megszidom őket. Ugyanez a helyzet a világ más részén lévő összes többi tanítványommal is. Számomra nincsenek határok. Nem tagadok meg semmit a nem japánoktól. Mindent az emberi kapcsolatok alapján teszek. Ez az igazi módszer, ahogy mindig is ez volt.

Ha nem így tanítanék, a tanítványaimat megölhetnék, ha eljön az idő. Ez nagyon szomorú lenne számomra. Ezért nem tanítok idegenszerű, természetellenes módon. Arra tanítom az embereket, hogy magukat tanítsák. Szabadon.

 

Dr. Masaaki Hatsumi

Bujinkan Dojo Soke

   

Ha ellep a víz, nem mindegy, hogy egy öllel vagy százzal?”
(Perzsa közmondás)


“Ha erőd kevés, akkor félúton kidőlsz, de ne feküdj le, már az út elején.”
(Kung Fu-Ce)


“A tévedés híd a tapasztalatlanság és a tudás között.”
(Phyllis Theroux)


“Elvárni a világtól, hogy igazságos legyen veled, mert jó vagy, ugyanolyan, mintha azt várod egy bikától, hogy ne támadjon meg, mert vegetáriánus vagy.”
(Dennis Wholey)


“Arra kell törekednünk, hogy semmi se érjen minket váratlanul.”
(Seneca)


“Ha nem tehetjük, amit akarunk, hadd tegyük, amit tudunk.”
(Tibeti bölcsesség)



“Sose dicsekedj, jöhet valaki, aki ismert, mint gyereket.”
(Kínai közmondás)


“Az isten akként formázta kezünket, hogy a lelkünk ne legyen süket.
(Tibeti bölcsesség)


“A víz mindig megtalálja a maga utját.”
(Távol-keleti közmondás)


“Tanulni és nem gondolkodni: hiábavaló fáradtság; gondolkodni és nem tanulni pedig: veszedelmes.”
(Konfuciusz)


“A bölcs nem az, aki soha nem szenvedett, hanem, aki átélte és legyőzte a kétségbeesést!”
(Indiai tanítás)


“Ha hallom, elfelejtem Ha látom, megjegyzem Ha csinálom, megértem.”
(Kínai bölcsesség)


“A kutya töri magát, de a sólyom viszi el a zsákmányt.”
(Japán közmondás)

“Egy jó idézet gyémánt a bölcs ember ujján, de kavics a bolond kezében.”

“Győzelmet az képes aratni, aki először győz és csak azután keresi a harcot; aki először harcolni próbál: az veszít.

(Szun-Ce)

 


 

“A gyorsaság szükséges, a sietség káros.”
(Szuvorov)

 

 

“A tanítók csak az ajtót nyitják ki, belépned neked kell.”

(Kínai közmondás)


“Ha egy zöld ágat tartasz a szívedben, előbb-utóbb rászáll egy énekesmadár.”

(Kínai közmondás)


“Az egészség a korona az ember fején, de csak a beteg láthatja meg azt.”

(Egyiptomi közmondás)


“Panaszkodtam, hogy nincs cipőm, amíg nem találkoztam olyannal, akinek nincs lába.”

(Perzsa közmondás)


“Élvezd a kis dolgokat, egy nap vissza fogsz tekinteni és rájössz, hogy azok voltak a nagy dolgok.”

(Robert Brault)

 

“Ne kívánj semmit gyorsan érni el,

És ne a kicsiny haszonra figyelj!

Mert aki gyorsan akar valamit elérni,

Az messzire nem juthat,

És mert aki a kicsiny haszonra figyel,

Az nem visz végbe nagy dolgokat.”

(Konfuciusz)


“Az íjon egy hajszálnyi eltérés, egy mérföldet jelent a céltábla mellett.”

(Kínai bölcsesség)


“A körte- és szilvafának nem kell szólnia, az ösvény magától odavisz alá.”

(Japán közmondás)


“- Így érvel az ostoba: ez a föld, ez az otthon az enyém, ezek itt a gyermekeim. Íme minden együtt van, hogy teljes legyen a boldogságom – mondta Buddha a tanítványainak.

Hallgatói megkérdezték: Miért ostoba az efféle gondolkodás?

- Mert aki ezt mondja, az azt sem érti, hogy még ő maga sem a saját tulajdona. Valóban semmit sem birtoklunk, csak őrizzük egy ideig. Aki képtelen a dolgokat továbbadni, azt a dolgok birtokolják. Bármi legyen a kincsed, úgy tartsd a kezedben, mintha vizet markolnál. Ha nem így teszel, és ha tenyeredbe zárod, összenyomod. Ha magadhoz láncolod, a lényegétől fosztod meg. Tartsd szabadon, és örökre a tiéd marad. Ez az igazi boldogság!”

(Buddha)

“Tégy jót, s gondold meg, hogy miden óra lehet az utolsó.”

(Talmud)


“Azok, akik lóháton utaznak semmit sem tudnak arról, milyen nehéz ugyanaz gyalogszerrel.”

(Japán közmondás)


 

Örökigazság:

"Akinek barátai vannak, már nincs is szüksége ellenségekre !"

Örökigazság 2:
A pokolba vezetô út is jószándékkal van kikövezve.
(Csak amikor rálépsz eltünnek a kövek)

 

- Ahhoz, hogy megküzdj az ördöggel, elôször alá kell szállnod a pokolba.

 

- Az igazság odaát van. Legalábbis valószínü, mert ideát nincs.

 

- Ami jöhet, az jön is. Ami nem jöhet, az is jön.

 

- Egy kis egészséges pesszimizmusba, gyanakvásba, bizalmatlanságba aránylag kevesen halnak bele. A bizalomba sokkal többen.

 

- Nekem mindig igazam van. Kivéve amikor nincs.

 

- Utálom, hogy mindig igazam van, mert roppant pesszimista vagyok. Vagy inkább realista?

 

Közgáztanár órán: A nô olyan gazdasági befektetés, aki élvezi a fennálló tôkébôl kiáramló hasznot.

"Aki a virágot szereti, rossz ember nem lehet."
 Én nem szeretem a virágot. Giz-gazok. Rossz ember vagyok?

Babylon 5:
 Soha ne kezdj harcot, de mindig fejezd be!
 Az univerzum kegyetlen hely, legalább valami humor legyen benne.
 Ha lezuhansz egy szikláról, próbálj repülni! Nem veszthetsz semmit.

"Az ember negyon értelmes, nagyon okos, kompromisszumképes tud lenni, ha már minden más lehetôséget kimerített."

Szamuráj filozófia:
A szamuráj úgy él, hogy mindig készen álljon a halálra.

Régi japán mondás:
A madárfióka tátog és sír, ha éhes,
a szamuráj rágja a fogvájót, és mosolyog.

Kamikaze (tokkótai) alakulatok filozófiája:
Légy elszánt: A kötelesség súlyosabb a hegyeknél, a halál könnyebb a tollpihénél.

Szun Cu: A hadviselés müvészete (I.e. 500)
Terveid legyenek sötétek és átláthatatlanok, akár az éjszaka, s amikor mozdulsz, úgy csapj le, akár a villám.

Miyamoto Musashi: Az Öt Kör könyve (I.sz. 1643)
Ami a legfontosabb: Készen kell állnod rá, hogy úgy vágd meg az ellenfeled, ahogy éppen tartod a kardot



Weblap látogatottság számláló:

Mai: 2
Tegnapi: 17
Heti: 27
Havi: 298
Össz.: 105 902

Látogatottság növelés
Oldal: Idézetek
Yura animés,mangás oldala - © 2008 - 2024 - yuraoldala.hupont.hu

A HuPont.hu-nál a honlap készítés egyszerű. Azzal, hogy regisztrál elkezdődik a készítés!

ÁSZF | Adatvédelmi Nyilatkozat

X

A honlap készítés ára 78 500 helyett MOST 0 (nulla) Ft! Tovább »